knighttemplar[1].jpg
V této galerii uvidíte přehlídku našich úspěchů.                 

                          A nebo taky ne........

Dne 20.května 2006 jsme přijali pozvání na akci ,,Ve znamení lva" která se konala v Kolíně. Sice by se asi král Jan velmi divil, kde jsme se vzali třeba u Kresčaku,ale akcička to byla pěkná.Bylo to naše první veřejné vystoupení v roli Templářů.
DSC05971.jpg
sejmout0001.jpg
IMG_7052.jpg
IMG_6957.jpg
Ve dnech 17. - 20.srpna roku 2006, se několik bratrů seržantú pod vedením bratra rytíře Miroula,zůčastnilo výpravy na Svatou horu. I když naši lidé nenechali, alespoň co se týče výzbroje,nic náhodě,nebyla výhodou jejich těžká zbroj.Podlehli v boji proti lehce vyzbrojeným,ale zato velmi pohyblivým lučištníkům. Klid jejich duším...........
Sv hora Fotky 035.JPG
Sv hora Fotky 053.JPG
Sv hora Fotky 058.JPG
Sv hora Fotky 079.JPG
Dne 2. září 2006 jsme se zúčastnili pohádkové bitvy pod horou Říp.Součástí akce byl i šermířský turnaj,kde náš borec,bratr Tomáš Vrhač, získal první místo a cenu za vítězství. Byla to sekera.Taky pohádková.
007.jpg
010.jpg
011.jpg
020.jpg
No tak jak je u nás zvykem ,nenechali jsme se odradit malým nezdarem v  při loňské výpravě a opět jsme se zůčastnili pouťe na Svatou horu va dnech 16. - 20. srpna 2007.Naše účast byla sice početně slabší,než loni,ale nedali jsme templářskou kůži zadarmo.
IMG_0486.JPG
IMG_0499.JPG
IMG_0593.JPG
IMG_0610.JPG
Dne 31.srpna jsme se zúčastnili  akce v Adršpachu na  Skalním mlýně
2007_0228Adršpach0011.JPG
2007_0228Adršpach0013.JPG
2007_0228Adršpach0014.JPG
2007_0228Adršpach0015.JPG
Dne 13.října jsme se zúčastnili mezinárodního setkání šermířských skupin zabývajících se Templáři na hradě Drahim v Polsku.Akce byla pořádána jako vzpomínka na sedmisetleté výročí zatýkání templářů v Paříži. Součástí akce byl i turnaj,podle polských zvyků a náš seržant bratr Michal získal druhé místo.
Drahim 2007 Paleček 076.jpg
drahim 093.jpg
drahim 110.jpg
drahim 191.jpg
Na pozvání Fridricha,vévody Rakouského a Štýrského se naše komenda zúčastnila 12. až 14. září turnaje. Nebylo to sice ve Znojmě, jak uváděl zvací list,ale v Jaroměři. To nám ale nevadilo.
Hlavně, že so to líbilo její milosti, královně vdově.
Nám se to také líbilo, škoda jen, že vzhledem k našemu stavu se nemůžeme účastnit všech disciplín turnaje.
Co s načatým večerem.jpg
U snídaně.jpg
Soupeře! Honem!.jpg
Bratr Michal v turnaji.JPG
Na prosbu bratrů Johanitů a jejich zemského mistra, se naši bratři seržanti Tomáš mydlář a Michal, pod velením rytíře Miroula zúčastnili tohoto tažení, aby náš řád podpořil spravedlivou při Johanitů s panem z Roštípené skály. Pravda vyšla najevo, Johanité a jejich spojenci zvítězili.
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
Ve dnech 25. - 27 července jsme opět navštívili naše bratry templáře v komendě na hradě Drahim v Polsku. Tentokrát jsme sebou vzali i naše přátele Johanity. V turnaji jsme sice nebyli tak úspěšní jako vloni,Johanité byli úspěšnější. Nicméně účast na turnaji nepřináší jen možnost zvítězit nebo být poražen v boji, jak je obvyklé. O tom by mohl(a) vyprávět naš(e) bratr(sestra) Káča.
Naše výprava dorazila na Drahim

Naše výprava dorazila na Drahim

Strašidlo!!!.jpg
bratr Paleček ve svém novém habitu.jpg
bratr Michal v turnaji.jpg
Tak znovu v Libušíně, letos ve znamení Draka. Nejdřív nás zabil Drak, pak nás zase oživil, potom zabili Draka a nakonec i nás. Ale bylo to prima, určitě si to dáme znovu.
bratr Paleček a Saracén.JPG
Pred bojem.JPG
Vyčkávání.JPG
a zase ta Kačena......JPG
Tuto akci jsme zařadili mimo program našich oblibených a mohla být velmi vydařená. Už ve večerních hodinách jsme kladně hodnotili velké množství přijíždějících barbarů. Takticky jsme se na ně připravovaly. Ráno se to pokazilo. Bohužel lilo jako z konve. Tak jsme opustili ležení před samotnou bitvou. Nebyl to utěk z boje , ale taktické vyklizení pozic a přesun materiálu a lidské síly  pro použití v nadcházejících bojích.
Pokud to bude možné, vrátíme se na pozice a obnovíme bojové akce.
Třeste se pohani!!!!
bratr Paleček při siestě.jpg
Spící Tonda.jpg
Ve dnech 23. - 25. 7. jsme opět pobyli na Templářském hradě v Polsku. Akce byla poněkud komornější než v loňských letech, dokonce jsme museli na mistě spáchat vystoupen, které mělo docela úspěch. Turnaj měl skoro vyrovnanou učast Čechů a Poláku.
 Bratr Plyšák nás nezahanbil a vydobil si velmi dobré místo v turnaji.
Tábor.JPG
Spící Franta.jpg
Vystoupení 1.JPG
Vystoupení 2.JPG
Loňský výprask nám nestačil. Poněkud jsme upravili výstroj a výzbroj a jsme tu zpět.
Příprava se vyplatila.
Snídaně.jpg
bratr Michal Hašašín.jpg
bratr Paleček při výcviku láme stromy.jpg
Rytíři.JPG
Na sv. Jiří jsme se opět po roce sešli na bojišti u Libušína. Sluníčko krásně svítilo na naše nevyspalé tváře a na bojišti na nás čekal šik románců a vikingů. Očekávali jsme tuhý boj s přesilou nepřátel a očekávání se vyplnilo. Posílili nás bratři ze Slovenska, teda co to píšu, z Antiochie, z hradu Baghrás, ale stejně nás nebylo na ten příval mnoho. Užili jsme si.
Tábořiště.JPG
Ondra a saracén.jpeg
Vaření.JPG
Snídaně JPG.jpeg
V létě jsme navštívili akci na hradě Hukvaldy, kterou nám doporučili naši přátelé Johanité. Vyjeli jsme sice jen v malém počtu, ale přesto tam bylo Templářů jako máku. Akce se zúčastnili i další Templáři z Liberce ( G ) a naši kolegové ze Slovenska, teda vlastně z hradu Baghras.
Nejspíš tam ještě někdy zavítáme, hrád je nádherný a akce má šanci se ještě hodně zlepšit.
V táboře.jpg
Tábor před bitvou 2.jpg
Tábor před bitvou.jpg
Řádové ležení 2.jpg
Již potřetí jsme byli pozváni na tento velkolepý turnaj. My rytíři jsem si zde dopřáli zaslouženého odpočinku a přenechali jsme možnost mladším členům Řádu a zbrojnošům, aby se předvedli se svými dovednostmi.
Večerní posezení.JPG
Bratr Miroul a zima.JPG
Ráno.JPG
Vaření.JPG
O víkendu 23. října jsem přijeli na pozvání našich přátel ve zbrani, bratů Johanitů na jimi pořádanou akci. Naším úkolem bylo převést nebezpečným uzemím poutníky. No, nebudu se vymlouvat na nepřízeň osudu, prostě byli lepší, zvolili lepší taktiku a to se jim vyplatilo.
Potom jsme si uspořádali turnaj, kratochvíli, nám odmítanou a velmi jsme se při tom pobavili.
Jestli jsme vám bratři Johaniti dost nepoděkovali, tak tak činím nyní. DÍKY.
Příprava oběda.jpg
Motlitba.jpg
Společný oběd.jpg
Ležení.jpg
O velikonočních svátcích jsme se opět vydali do Libušíského údolí. Tato akce předznamenaná tahanicemi mezi organizátory, snažícími se o max. zisk se nevydařila úplně podle očekávání. Spoustu účastníků tyto tahanice odradili,což se  promítlo do množství bojujících. Ne však na straně Templu, pro nás to byl početně nejsilnější ročník. Složitý, překombinovaný scénář změnil bitvu v pochodové cvičení. Poněkud nás rozladilo malé množství soupeřů, nerovnoměrné rozložení bojujících a značné zmatky v průběhu celé akce. No, pokaždé není posvícení!!!!
DSCF7172.JPG
DSCF7213.JPG
DSCF7217.JPG
DSCF7223.JPG
180px-Modlicisekrizak.jpg

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1769 | 33%)
Ne (1766 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one