knighttemplar[1].jpg

Těžko na cvičišti,lehko na bojišti

Tak takhle nějak to vypadá u nás na tréningu, Scházíme se v letošním školním roce opět trochu jinak, ( školní rok  2014/15  ) každé pondělí od 18:00 do 20:00  v tělocvičně Základní školy ve Vratislavicích nad Nisou  nedaleko Liberce. Vchod do tělocvičny je od nového kulturního domu. Je to pro nás strategické místo, protože část členů našeho spolku pochází z Liberecka a část z Jablonecka. Do Vratislavic to máme všichni skoro stejně daleko.
Tréningy jsou různě tématicky zaměřené, nejčastěji se věnujeme samotnému šermu, především jednoručním mečem, v poslední dobou jsme začali experimentovat s aplikacemi šermu tesákem podle Německé školy Hanse Lecküchnera, několik z nás se pokouší o interpretaci starých technik šermu dlouhým mečem podle Německé školy linie Johannese Lichtenauera.
 Další náplní našich tréningů je nácvik boje ve formaci. Při nacvičování dovedností potřebných k efektivnímu boji ucelené jednotky, formace, je potřeba nacvičit mnoho dovedností. Cvičí se pohyb jednotky v sevřenem šiku, součinnost jednotlivců, obrana šiku  za použití dřevcových zbraní. V rámci tohoto výcviku se cvičí boj s mečem a štítem ve zbroji, ať už dvou jednotlivců proti sobě, nebo různě početných skupin.
Pokud hledáte v okolí Liberce historický šerm, nabízíme možnost vyzkoušet si ho u nás. Není rozhodující, jestli už máte se šermem nějaké zkušenosti, nepotřebujete ani vlastní zbraň, věnujeme se i uplným začátečníkům a zbraně a ochranné pomůcky můžeme zapůjčit.
Naučíme vás základy šermu mečem a použití různých dalších dobových zbraní.  Rádi vám poradíme z nákupem zbraní a ostatního vybavení pro šerm a Living History. Účast na tréningu není závazná pro naše další aktivity, tzn. je možné si k nám přijít jenom zašermovat. Nikoho nenutíme účastnit se na projektu ,,Komenda Wratislawitz,,  ani případného vystupování. Pokud máte o šerm u nás zájem, je lepší se nejprve předem telefonicky domluvit. ( tel. 728 725 081 ) Požadavky pro zajemce máme minimální :sprtovní obuv do tělocvičny, sportovní oblečení, ochota podřídit se kazni, chuť k šermování a malý finanční příspěvek na pronájem tělocvičny.  První tréning je zdarma . Osoby mladší 18. let  potřebují písemný souhlas rodičů  s účastí na tréningu.
Snímek 176.jpg
Snímek 161.jpg
Co to máš.JPG
Pupíky.JPG
Vítězství.JPG
Boj s dýkou.JPG
Volejte 112.JPG
Chuck Noris.JPG
Klik.JPG
Střídačka.JPG
Jak sbalit holku.JPG
02.09.2014 10:54:31
Tonda
180px-Modlicisekrizak.jpg

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1769 | 33%)
Ne (1766 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one